Szkolenie w zakresie wspierania uczniów z niepełnosprawnością

Szkolenie w zakresie wspierania uczniów z niepełnosprawnością

W naszej szkole organizujemy cykliczne szkolenia dla naszej kadry nauczycielskiej, aby zawsze pozostawała ona na bieżąco z najnowszymi trendami i metodami pracy z uczniami z różnymi potrzebami edukacyjnymi.

Kolejne szkolenie odbędzie się 15 kwietnia br. w naszej szkole i będzie trwało przez cały dzień. Szkolenie będzie prowadzone przez doświadczonych specjalistów z zakresu pedagogiki specjalnej oraz psychologii i terapii behawioralnej.

W trakcie szkolenia nauczyciele będą mieli okazję nauczyć się wielu nowych technik i strategii pracy z uczniami z niepełnosprawnością, jak również wymienić się doświadczeniami i pomysłami na najlepsze podejście do pracy z takimi uczniami.

W ramach szkolenia zostaną omówione różne aspekty pracy z uczniami z niepełnosprawnością, takie jak indywidualizacja programów nauczania, planowanie i prowadzenie zajęć terapeutycznych, wykorzystanie nowych technologii w pracy z uczniami, jak również zagadnienia związane z budowaniem pozytywnych relacji z uczniami i ich rodzicami.

Dodatkowo, podczas szkolenia zostaną przedstawione najnowsze wyniki badań i publikacji naukowych dotyczących pracy z uczniami z niepełnosprawnością, co pozwoli nauczycielom na lepsze zrozumienie i stosowanie nowoczesnych metod pracy.

Jako dyrektor szkoły jestem bardzo zadowolony, że nasza kadra nauczycielska jest tak zaangażowana w swoją pracę i że regularnie podejmuje inicjatywy takie jak organizacja szkoleń, aby stale podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności. Dzięki temu nasi uczniowie mają pewność, że są prowadzeni przez nauczycieli, którzy posiadają odpowiednie umiejętności i wiedzę, aby zapewnić im optymalne warunki nauki i rozwoju.

Krzysztof Nowosiński, Dyrektor szkoły